Personalny Doradca Motywacyjny.

Przez ostatnie 30 lat gromadziłam doświadczenie zawodowe, zawsze dużą uwagę przywiązywałam do rozwoju osobistego
i aktywności zawodowej. Toteż uzbierało się tego dużo. Jestem doradcą zawodowym, coachem, trenerem motywacyjnym, mediatorem sądowym, prowadzę szkolenia, doradzam, wiele lat pracowałam jako nauczyciel. Prowadzę własną firmę szkoleniową. 

Współpracuję z platformą edukacyjną Edumaster.pl szkolę również dla ORKE oraz Goowork współpracuję z Firmą HEKSAGON Sp. z o.o. Od niedawna jestem jednym z członków “Zespołu Marzeń”, grupy pasjonatów, którzy w sposób sprawny zamieniają marzenia w cele i realizują je sprawnie. Chętnie podejmuję wyzwania w autorskich projektach, obecnie kilka z nich już się krystalizuje. Prywatnie jestem szczęściarą, mam bliskich, którzy mnie wspierają. Mogę schować się przed Światem z daleka od miasta, otoczona jestem piękna przyrodą i cudownymi zwierzakami, które dodają mi energii.

Dlaczego więc u mnie pojawia się taka potrzeba aktywności? Właściwie zawsze tak miałam, różnica obecnie polega na tym, że robię rzeczy które lubię w których czuję się dobrze i w których zbudowałam sobie pozycje eksperta. Kiedy na to wpadłam? Kiedy obudziłam się pewnego ranka i dotarło do mnie, że życie nie stoi w miejscu i jeśli reszty życia nie wykorzystam pozostając w zgodzie z moim wewnętrznym JA i w zgodzie z moimi wartościami, spotka mnie przykre rozczarowanie i poczucie, że przegrałam.
Wielu z nas trafia na moment w swoim życiu, kiedy wydaje mu się, że rozwiązania już nie znajdzie. Pogrążony wydawałoby się w sytuacji bez wyjścia brnie dalej w kłopoty. Jakby posiadł magiczną moc ich pomnażania. Wciąż schody, trudności, wyboje i kamieniste lawiny. Ile jeszcze można udźwignąć? Co może pomóc?
Bycie świadomym, jak ważny jest rozwój osobisty, to oczywiście krok bliżej do sukcesu, ale tylko krok. 
Na rynku mamy całą gamę książek, szkoleń, mentorów. Tylko wybierać, korzystać i działać.
Czy lubisz czytać? Chodzisz do biblioteki, stajesz między regałami i od razu wiesz o która książkę Ci chodzi? Czy może korzystasz z pomocy osoby, która jest świetnie zorientowana w temacie i fachowo pomoże Ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru.
A jak dbasz o swoja kondycję fizyczną? Czytasz poradnik i ćwiczysz, docierasz do świetnej diety, którą polecił Ci znajomy. Tylko na Ciebie ona nie działa. W końcu udajesz się do trenera osobistego i co się okazuje? Osiągasz sukces, bo masz przy sobie eksperta, który Cię prowadzi, doradza Ci, motywuje Cię. Zależy mu na tym, abyś osiągnął swój cel. Twój sukces jest również jego sukcesem.
Jak dbasz o wygląd? Sama robisz fryzurę, kupujesz super farbę w drogerii i zmieniasz kolor co tydzień? A może zdajesz się na eksperta? Wybierasz swojego fryzjera, kosmetyczkę, masażystę, jesteś spokojna, że zadbają o Ciebie najlepiej jak potrafią.
A kiedy chorujesz, co się dzieje? Próbujesz najpierw sam, może zioła, może coś z domowej apteki. W końcu udajesz się do specjalisty, robisz kompleksowe badania dostajesz diagnozę i leki, które pomagają Ci stanąć na nogi.
Pracujesz w terenie a silnik Twojego auta zaczyna wydawać dziwne dźwięki, nawet przez chwilę nie pomyślisz, żeby samemu się tym zająć, obierasz kierunek warsztat samochodowy i zdajesz się na fachowców.
Jak dobrze, że otaczają nas specjaliści, osoby wysoko wykwalifikowane, eksperci znający dogłębnie zagadnienia którymi się zajmują. Mający praktykę ogromne doświadczenie, swoją empatią powodują, że czujesz, że jesteś dla nich ważny. Budują poczucie bezpieczeństwa. Jesteś w dobrych rękach. Dobrze, że chętnie korzystasz z ich pomocy, nie musisz wszystkiego robić sam.

Tak samo jest z pojawiającym się poczuciem, że chcesz zmiany, ale nie masz pojęcia od czego zacząć, teraz już nie musisz sam myśleć co zrobić, aby dokonać zmiany w swoim życiu. Możesz wybrać odpowiednią dla siebie formę pomocy, nawet bez wychodzenia w domu. Jest ich naprawdę wiele. Jeśli uznasz, że to właśnie mnie możesz zaufać, serdecznie zapraszam. Porozmawiamy i poszukamy rozwiązania dla Twoich trosk i kłopotów. Jeśli czujesz, że jesteś w kryzysie emocjonalnym, zawodowym, osobistym, finansowym umów się na pierwsze spotkanie, na którym podejmiemy decyzję, czy chcemy ze sobą współpracować.

kawjol@poczta.onet.pl

Zapraszam do mnie na pogaduchy przy herbacie. Wtajemniczeni wiedzą, że wolę ją od kawy. Musi być aromatyczna, dobrze jak pachnie goździkami czy imbirem, raczej zielona. Uspakaja i daje mi poczucie bezpieczeństwa. Zapytasz po co ta strona? Moja intuicja podpowiada mi, że to moje miejsce. Ciche, spokojne ze zwiniętym na kolanach kotem i leżącym u stóp psem. Za oknem cisza, po uchyleniu okna, słychać tylko złowieszcze pomruki lasu. Lasu, który nie jest zły, ale nocą chce odpocząć od ludzi i szumi, strzela, mruczy, aby dano mu chwilę wytchnienia. Trochę się z nim utożsamiam i tutaj zamierzam odnaleźć swoje wytchnienie. Zawsze pragnęłam, aby uczyć się rzeczy, które będą mi potrzebne, aby robić coś na czym na prawdę się znam. Każdy tak może i wszystkim tego życzę. Czym się zajmuję, jak nie piszę? Opiekuję się młodzieżą, szkolę dorosłych, doradzam jednym i drugim. Jestem wieloletnim nauczycielem, trenerem w oświacie i biznesie, prowadzę coaching zawodowy i mediacje cywilne, rodzinne oraz prawa pracy. Wciąż poszukuję sposobu na optymalne wykorzystanie 24 godzin, które daje nam doba. Po przekroczeniu połowy życia, zamiast popaść w kryzys “odpaliłam” stronę i ruszam z prowadzeniem bloga. Ostatnio mocno wciągnęła mnie tematyka zdrowego stylu życia:) Tak już czas dbać o siebie z większym zaangażowaniem. Jest mi niezmiernie miło, że to czytasz. Zaglądaj do mnie, poczuj się jak u siebie.